Optymalizacja stron

Po wykonanym audycie SEO możemy zaproponować Państwu plan modernizacji kodu źródłowego oraz zawartości strony lub sklepu internetowego.

Modyfikacje kodu źródłowego prowadzone są przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się programowaniem oraz tworzeniem stron internetowych.

Sama modyfikacja części programistycznej wiąże się przede wszystkim z szybkością dostępu, czasem ładowania stron internetowych, ograniczeniami dotyczącymi prezentacji witryn na urządzeniach, w przeglądarkach oraz wyszukiwarkach. Dopasowując silnik strony internetowej do wymogów zmieniającego się środowiska sieciowego umożliwiamy prawidłowe funkcjonowanie Państwa strony. Taką zoptymalizowaną stronę pod kątem programistycznym można porównać do pustej karty (łac. tabula rasa). Otwieramy dostęp do Państwa witryny z dowolnego miejsca.

Aby taka czysta tablica była wartościowa i jednocześnie interesująca, przede wszystkim dla pozostałych użytkowników sieci, musi posiadać optymalną treść. Zawartość strony (ang. content) to nie tylko słowo pisane, które stanowi jedynie niewielki procent informacji, które odbieramy. Odbiorcy przede wszystkim zwracają uwagę na obraz. Zdjęcia, rysunki, schematy oraz inne grafiki powinny zostać dopasowane do profilu Państwa działalności, produktów i usług.

Klienci muszą chętnie wracać na Państwa stronę. Optymalne rozmieszczenie elementów składowych witryny, odpowiednia długość tekstu i jego ilość w odniesieniu do wielkości strony, łatwość nawigacji, intuicyjne menu i zawartość adekwatna do zapytań, to tylko kilka z wielu istotnych zagadnień.

Optymalizację strony internetowej możemy porównać do pięknego ogrodu lub parku krajobrazowego. Nawet najpiękniejszy ogród nie przyciągnie ludzi, jeśli nie będzie posiadał odpowiedniego zaplecza, infrastruktury, wygodnych ścieżek, oświetlenia i miejsc do odpoczynku. Tak samo park, który posiada bogate wyposażenie, dużą przepustowość turystów, ale nie zobaczymy w nim nic interesującego lub pięknego, nie zdobędzie uznania zwiedzających.

Zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu Państwa Klientów, na wygodzie i prostocie poruszania się po stronach. Dodatkowo chcemy, aby odwiedzający bardzo chętnie wracali do wartościowych treści malowanych obrazem i pisanych słowem.